Abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy rátaláltunk egy új parcellázású utcára, ahol még hat építési telek közül választhattunk. A bőség zavarában nem könnyű dönteni, nézd meg miért döntöttünk a nyertes mellett!
Hetekig bogarásztunk ingatlan hirdetéseket a neten, mikor sikerült 2-3 olyan jelöltet találni, amit élőben is látni szerettünk volna (Ezt is ajánlom: Mennyi telket kell megnézni ahhoz, hogy megtaláld az igazit?) Az egyik ilyen kirándulás után kissé csalódottan kocsikáztunk hazafelé, mert a kiszemelt telek mégsem nyerte el a tetszésünket. Cserébe viszont rátaláltunk egy újonnan felparcellázott utcára, ahol összközműves telkeket árultak, de neten nem hirdették. A telefonon érdeklődve kiderült, hogy HAT telek eladó még. Itthon aztán a kapott helyrajzi számok alapján egy letöltött településrendezési térképen sikerült beazonosítanunk a telkeket. Így elkezdődött az érvek és ellenérvek gyűjtése egy-egy telekkel kapcsolatban.
Melyiket válasszuk és miért?
- Legyen a természetvédelmi terület határán lévő?
Nem: a határ belóg a telekre, ami korlátozná a lehetőségeket, hogy szabadon bármilyen növényt ültessünk. - Legyen saroktelek és akkor csak egy szomszédunk lesz?
Nem: Habár jól hangzik, hogy csak egy szomszéd van, viszont a sarok miatt két irányból is nyitott a homlokzat, így az (egyébként gyér) utcai forgalom is két oldalról érkezik. - Legyünk a kisutcában (28-29-es telkek)?
Nem: Mert nem jó a telkek tájolása. Ha solar rendszert szeretnénk kiépíteni, nem előnyös a telek fekvése. - Ha lett volna még olyan telek, ami a meglévő régi utca felé néz, akkor inkább onnan választottunk volna?
Nem: A tájolása ugyan jó, de a kilátás régi házakra, olykor elhanyagolt telkekre néz. A másik oldal viszont mezőre, fákkal takart autóútra, csodás hegyekre.
Maradt a 19 és a 23.
Legyen a 23, mert az egyik kisfiúnk azon a napon született? Pusztán a számmisztika döntsön?
NEM! Tudatos döntés legyen. Irány a helyszín!
Ugye milyen egyszerűen a térkép alapján válogatni? De élőben körbejárva a területet más szempontokat is látni lehetett. Például ami a térképen nem látszik: az utca enyhén lejtős. Aki tehát az utca végén lakik, ahhoz csurog le az összes víz, az ő telke előtti árkok garantáltan színültig lesznek vízzel. Ugyanígy nem látszik a térképen, hogy az egyik telek sarkában szennyvízátemelő van, ami esetleg büdös lehet vagy ha szivattyú tartozik hozzá, akkor hangos. Egy rozsdás távvezeték tartó is csúfította az egyik telek kilátását, ami szintén csak élőben látható…
Így döntöttünk végül a mezőre, hegyekre néző, “dombtetőn” lévő telekre, a 19-esre. A 23-asnál már olyan nagy volt a lejtése oldalirányban a teleknek, hogy az jelentősen megnövelte volna a földmunkát. Plusz, aki magasabban lakik, annak nem látnak be annyira a kertjébe.
Olyannyira biztosak voltunk a döntésünkben, hogy még akkor felhívtuk a tulajt, hogy találkozzunk, mert meg is vennénk.
Nyitott szemmel járni.
Mérlegelni a lehetőségeket.
Határozottan dönteni.
Mi így választottunk építési telket magunknak. Ha neked is van egy érdekes történeted a telekvásárlásról, akkor írd meg kommentben, vagy a tudatosepito@gmail.com címre, hogy okulhassunk belőle!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: