Egyszintes vagy kétszintes családi ház? Melyik való hozzád?

Az építendő ház szintjeinek száma akár komoly fejtörést is okozhat, hiszen mindkét lehetőségnek vannak előnyei és hátrányai. A család jelenlegi és jövőbeli igényeit összegyűjtve, a telek tulajdonságait figyelembe véve kell megválasztani, hogy egyszintes vagy kétszintes családi ház épüljön majd. Neked melyik a szimpatikusabb?

Az építési telek adottságai döntő tényezők, amikor emeletes vagy földszintes ház témájában gondolkodsz. Kicsi telken is fel lehet építeni nagy házat, ha két szintben gondolkodtok és az építési előírások ezt engedélyezik. Az önkormányzatok weboldalain legtöbbször az építésügyi menüpontoknál megtalálod az előírásokat, hogy az adott lakóövezetben milyen házakat lehet építeni (ezek az LK besorolások) Éppen ezért, ha még csak most kerestek telket és kizárólag egyszintes családi házban gondolkodtok, akkor a telket ennek megfelelően keressétek. Ha már megvan a telek és mérete alapján ez is vagy az is lehet, akkor olvasd tovább a szempontokat, amelyek segítségedre lehetnek a döntésben!

Földszintes családi ház

Előnyei:

Hátrányai:

Kétszintes családi ház

Előnyei:

Hátrányai:

Bennem sokáig a kétszintes ház képe élt, hiszen én is olyanban nőttem fel és semmi kivetnivalót nem találtam a lépcsőzésben, szintkülönbségben. Egyszer aztán egy Construmán nekiszegeztük a kérdést egy építésznek, hogy melyik mitől jó/jobb, végül a közel hasonló eredményt kaptuk válaszul. Az alap és a tető elkészítésének többletköltségei egy egyszintesnél közel hasonlóan alakulnak, mint a lépcsőház helyének négyzetméter árai.

Ezután még elmerengtem a két kisfiúnk jelenlegi életvitelén, szokásain (induláskor keresni a “muszáj magunkkal vinni tárgyat, de sehol sem találom” pillanatokat =az kétszintesnél azt jelentené, hogy az em

Címkék: , , ,
Tovább a blogra »