Építkezz okosan

Mennyi telket kell megnézned, hogy megtaláld az igazit?

Bizony a telket is olyan alaposan kell végigmustrálnod, mintha egy lakás volna. A terepviszonyokat, a szomszédokat, az utca többi részét és sok más mindent. De különösen az a kérdés fontos, hogy el tudod e képzelni magad ott? Szeretnél-e ott lakni hosszútávon a családoddal?

 

Mikor böngészed a hirdetéseket és kiszűröd az elhelyezkedés, ár, méret alapján a telkeket a maradékból még tovább tudsz szűkíteni a fotók és leírás alapján. Még ezeken a rostákon is átmegy majd a “kozmetikázott” hirdetés, ami vagy elhallgat információkat vagy pozitívabban tünteti fel. Sajnos a keresésnek, ez az egyik legbosszantóbb része, mikor egy lehetséges jelöltről tudsz meg kizáró tulajdonságokat.

Például ilyen bosszantó eset, ha önálló családi ház építését tervezed és a hirdetésben elfelejtik megemlíteni, hogy a telek csak ikerház építésére alkalmas. Ikerházat pedig csak egyszerre lehet építeni, amíg a telek hozzátartozó részét nem veszi meg senki, te sem léphetsz.

A fotómanipuláció a másik bicskanyitogató dolog (pedig nem is retusálásról van szó), csak olyan szögből, olyan idilli pillanatban készített képről, ahol mondjuk nem látszik, hogy a közvetlen szomszédban milyen düledező romház van, vagy hogy egy lepukkant baromfiudvarra néz a “panoráma”. Ilyen környékre biztosan nem szívesen építenél 30-40 milliós házat, holott lehet, hogy maga a telek tényleg szuper. Pedig ha a fotón láttad volna el se mész élőben megnézni ->felesleges időrablás!

Az ilyen csalódások benne vannak a pakliban…jó, csak akkor sülhet ki belőle, ha nyitott szemmel jársz. Körbejárod a környéket és vadászod a lehetőségeket. Vannak környékek, felkapott helyek, ahol az üres ELADÓ telkeken nincs semmi jelzés, telefonszám, ahol érdeklődni lehetne. Ez azért van, mert a tulajdonos ingatlanirodán keresztül értékesíti, akik pedig foggal-körömmel védik a titkot, hogy melyik telek hol és mennyiért eladó. Velünk esett meg, amikor a hirdetésben csak a település volt megadva, cím nem, nehogy furmányos módon magunktól megtaláljuk a telket az ingatlanos tudta nélkül. Amikor érdeklődtünk, akkor a település távolabbi részén találkoztunk és csak az után lehetett elkocsikázni és megnézni a telket, hogy aláírtunk egy szerződést, hogy tuti becsületes módon fogunk eljárni, és az ingatlanoson keresztül vesszük csak meg (=nulla bizalom)

Szerencsére azért akadnak még a hagyományos TELEK ELADÓ táblák is telefonszámokkal, ezeket érdemes feljegyzetelni és felhívni. Vegyes verzióra is rá lehet találni (amikor nem kizárólagos szerződést köt az eladó az ingatlanossal -ugyanis ez drágább) akkor közvetlenül az eladót is elérhetjük, alkudhatunk nála.

 

De mégis mennyi telek után mondhatjuk azt, hogy ez az igazi?

Ez függ attól, hogy mennyire sürgős kiválasztani. Ha ráér, akkor van idő bámészkodni, megnézni akár 10-et is vagy még többet (de lehetőség szerint hiú ábrándokat ne kergess, legyenek reális elképzeléseid.) Ha gyorsabban kéne dönteni, akkor már hajlamosabb az ember hamarabb beleszeretni az egyikbe.

Az ígéretes telkeket mutasd meg az építész terveződnek, hogy biztosan alkalmas legyen az építkezésre és elférjen rajta úgy a ház, ahogy ti szeretnétek. Még az is lehet, hogy egy ilyen tuti telekről kell lemondani, valamilyen építési szabály miatt. Ezért a zöld jelzésig még ne legyen se foglalózás, se ügyvéd, se adásvételi.

A számot illetően szerintem a minimum 5, átlag 10 lesz az igazság, elvárásoktól és kompromisszumkészségtől függően. Ha egy icipicit is hiszel a sorsban, nem fogsz azon rágódni, hogy várjunk még, nézzünk meg még 5-öt, mert már lesz olyan, ahol el tudod képzelni, hogy ott fogsz élni.

Nálunk voltak ilyen jelek, hogy EZ a telek jó lehet…így gőzerővel kutattuk az építészt, hogy rámondja az Ament. Nálatok hogyan alakult ez a bűvös szám?

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!