Gondos tervezés és precíz kivitelezés. Ez a két összetevő az, amin áll vagy bukik az egész építkezés, és ami a családi ház használhatóságát és szépségét befolyásolja. Egy jó tervezőt találni nehéz feladat, különösen, ha nem csak az árak alapján válogatsz közöttük. Érdemes más szempontokat is megvizsgálni, már mondom is, hogy mire figyelj!
A legdrágább hirdetés sem elég hatékony egy személyes ajánlással szemben. Ha egy ismerőstől, rokontól kapsz egy nevet, eleve több bizalommal állsz hozzá (márpedig egy építkezés a bizalmi viszonyról szól) Egy ismerős szava sok számít, de egy kis kiegészítést mégis tennék hozzá.
Tipp: Ha van rá lehetőséged nézd meg az ajánló házát is, amiből sok következtetést lehet levonni. Mennyire lett praktikus és esztétikus a ház? A tervező esetleg elnyomta a megrendelők vágyait, szabad kezet adott a berögzült rossz ötleteknek, vagy egyensúlyban tartva ezeket harmonikus lett a végeredmény?
A keresőbe beírod a kulcsszavakat, mint a családi ház tervezés vagy az építészeti tervezés és máris válogathatsz a böngészhető oldalak százaiból. Pontosan a bőség zavara miatt lesz nagyon nehéz választani, könnyen elszáll a lelkesedés a 4., 5. építész oldal után. Javaslom, hogy célirányosan kutass.
Ezeket keresd a tervező weboldalán:
Menj ki a tavaszi Contruma kiállításra és az őszi BNV-re, nézd meg a kiállítókat és beszélgess velük. Egy-egy ilyen beszélgetés alatt rengeteg olyan tanács elhangzik a tervezők szájából is, amit jó ha tudsz majd (ne felejts el jegyzetelni!)