Mindenkinek van egy rémtörténete egy építkezésről, ami lehet saját tapasztalat vagy egy ismerős, rokon rossz élménye. Még mondás is született rá, miszerint az “első házat az ellenségünknek építjük, míg a másodikat a barátunknak és csak a harmadikat magunknak…” Vajon egy építkezés másképp nem lehetséges?
Kétlem, hogy a mai világban valaki háromszor is belefogna egy családi ház építésébe, pláne, ha már az elsőnél kudarc élményei vannak. Miért ne lehetne már az első olyan, ami hosszútávon is jó? Én hiszek benne, hogy lehetséges!
HOGYAN? Milyen csodaszer kell hozzá?
A recept szerintem egyszerű:
- Tudatos gondolkodásmód
- Valóságtól nem elrugaszkodott álmok
- Részletes és gondos tervezés
- Anyagi tőke
- Támogató család vagy baráti közösség
A tudatosság a családi házad első téglája. Tudatos vagy, ha már évekkel korábban vannak lakáscéljaid, amihez időben elkezdesz pénzt megtakarítani. Látod magad előtt a célt, hogy saját, ÚJ házad lesz, amit Te építtetsz. Te és a családod keresitek a telket hozzá, a tervezőt, a kivitelezőt, mindent az utolsó ajtófogantyúig.
Ez a gondolkodásmód időigényes dolog, sok utánajárással jár. Viszont az időért cserébe kapsz letisztult elképzeléseket és precízen megfogalmazott kívánságokat. Ez lesz az, amitől végül gyorsabban épül majd a ház és a legvégén jobb lesz. Hiszen volt időd felkészülni anyagilag és lelkileg, hogy mit hogyan szeretnél. A várakozás(és pénzgyűjtés) időszaka alatt végre tisztázódnak olyan kérdések, hogy mekkora legyen a ház, milyen szobák kellenek, kell e pince vagy padlás?
Mindez pedig még gördülékenyebben és jókedvűbben megy, ha támogató családi, baráti háttér áll mögötted, akik segítenek olyan időszakokban is, amikor nem várt akadályokba ütközöl.
Építkezz okosan blog
Ez a blog azért született, hogy támogatást nyújtson mindenkinek, aki most szövi az álmait egy saját családi házról, aki éppen most vág bele az építkezésbe vagy pedig a sűrűjében egy kis iránymutatásra, információra vágyik.
Közérthető és praktikus cikkek írását tűztem ki célul. Egy kicsit női szemmel figyelve az építőipart és ezt az egész grandiózus vállalkozást (Minket például mindenki inkább lebeszélt az építkezésről, mert túl macerás, drága és annyi de annyi rémtörténet létezik…)
Építkezés rémtörténet?
Ha neked is van egy, küldd el bátran a tudatosepito@gmail.com címre, hagy okuljon belőle mindenki!
A kép forrása: innen.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: